BIEC DALEJ I WYŻEJ, czyli to i tamto o bieganiu, triathlonie, górach i samym sobie

poniedziałek, 24 czerwca 2013

Jak już zapowiadaliśmy na WielkoWyścigowym FB (jeśli jeszcze Cię tam nie ma to rach-ciach i dołączasz do wydarzenia!), Wielki Wyścig wkroczył w fazę gier, zabaw, kiełbasy wyborczej i konkursów z nagrodami. Początkowo chcieliśmy z Bo zgarniać wszystkie gifty dla siebie, ale sponsorzy mieli pewne obiekcje i zostaliśmy zmuszeni do tego, by co trzecią oddać Wam. Zatem z sześciu książek od Wydawnictwa Galaktyka otrzymacie jedną – tak wskazuje skrócenie ułamka i proszę nie dyskutować.

No to zaczynamy.

Pierwszy konkurs będzie dotyczył mojego triathlonowego debiutu – w najbliższą niedzielę wystartuję w Mrągowie na dystansie ¼ IM (950 m pływania, 45 km roweru i 10,5 km biegu). Nagrodą będzie książka „Dogonić Kenijczyków” pióra Adharananda Finna. Jej recenzję możecie przeczytać u Pawła, a książkę ufundował pierwszy sponsor Wielkiego Wyścigu, czyli [początek fanfarów] Wydawnictwo Galaktyka [koniec fanfarów].


Co trzeba zrobić by dodać „Dogonić Kenijczyków” do swojej biegowej biblioteczki? Oczywiście, że samo wytypowanie mojego wyniku w Mrągowie nie wystarczy! Przecież to Wielki Wyścig;) W Poznaniu będę gonić Bo, więc w Mrągowie też zmierzę się z przedstawicielką płci piękniejszej. A będzie to... najszybsza z kobiet – chodzi o to, by wytypować moją stratę do najszybszej z kobiet, bez względu na to kim ona będzie:) Typujemy w komentarzach pod tym wpisem. Proste, nie?

Podpowiedzi:
- w ostatni weekend przepłynąłem swój najszybszy kilometr w ołpenłoterze – w 22 min;
- moje najszybsze 45 km na rowerze to 1:21;
- życiówka na 10 km to 40:15.
Uczciwie myślę, że na podobne do powyższych czasy w pływaniu i rowerze mam szanse, w biegu będę chciał zmieścić się w 46-47 min. Do tego trzeba doliczyć strefy zmian, które są dla mnie wielką zagadką. W sumie to przede wszystkim chciałbym pobić 2:44:55 trzaśnięte w Malborku przez Bo. Ale miło byłoby też poprawić wynik Pawła (2:44:13), a najlepiej jeszcze i Mista (2:36:45), bo przecież wiecie, że ja lubię rywalizację, nie?:)

Do wygrania jest naturalnie jedna książka,
ale dwie ładniej komponowały się na zdjęciu;)

Ale nawet jeśli co do sekundy wytypujecie mój wynik, to i tak będzie to dopiero połowa sukcesu. Żeby uwolnić się od zarzutów o stronniczość (mógłbym przecież zwolnić przed metą i wpasować się wynik wytypowany przez podstawioną ciotkę wujka ze strony stryja!), w konkurs wpletliśmy element dodatkowy, czyli wynik najlepszej kobiety. Podpowiedź jest taka, że w Malborku, gdzie debiutowała Bo, Małgorzata Szczerbińska miała 2:18:06, w Sierakowie zwyciężyła Agata Pecyna (2:34:36), a w Szczecinku znów Szczerbińska z czasem 2:20:11, która w Mrągowie również wystartuje.

Typujemy więc, jaką stratę zanotuję do najszybszej z kobiet. Możecie typować w sekundach, minutach, godzinach – ważne, by typ był jednoznaczny. Np. 1:12 jednoznaczne nie jest, bo nie wiadomo, czy oznacza godzinę i 12 minut, czy minutę i 12 sekund, więc takich wpisów unikamy.


Jeśli ktoś uważa, że wygram z najlepszą z kobiet (dobre sobie;)), to też jasno to oznacza. Jeśli nikt nie trafi co do sekundy, wygra osoba, która była najbliżej. Jeśli dwie osoby będą równie blisko, wygra ta, która wyżej znajdzie się w jedynej słuszne rywalizacji na Endomondo. Ostatecznie na trzecim miejscu jest zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Przypominam, że typy wpisujemy w komentarzach pod tym wpisem. Typować można do najbliższej niedzieli 30.06.2013 r. do godz. 10:45, o której nastąpi start. Potem już tylko trzymamy kciuki. Mocno!

Na koniec jeszcze przypomnienie, że Wielki Wyścig dorobił się swojej podstrony na blogu, gdzie wszystko jest wyjaśnione czarno na białym. Wystarczy zrobić kliku-kliku i można dowiedzieć się wszystkiego.

35 komentarzy :

 1. A co mi tam, wezmę udział bo Kenijczycy to jedyna z ostatnio wydanych przez Galaktykę pozycji, której jeszcze nie czytałem.
  Najpierw długie uzasadnienie, potem typ. A więc Krasus nie wygrasz z najlepszą z kobiet, ale wierzę że złamiesz mój czas bez większego problemu, za co zresztą trzymam kciuki. Wnioskuję to widząc, że pływasz i biegasz lepiej, a na rowerze treningowo ja tak szybko przed Malborkiem nie jeździłem :) Innymi słowy nie zawal zmian i odżywiania, a widzę Cię w okolicy 2:32, albo i wyżej, natomiast najlepszą kobietę ponieważ to płaska trasa typuję na 2:18. Innymi słowy stracisz około 14 minut.
  Szkoda, że nie dotrę do Mrągowa, żeby to zobaczyć, ale z tym większą niecierpliwością będę czekał na wyniki i recenzję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy typ i już taki wynik?! Ja pierdziu.. Czuję presję...
   "Około 14 min" uznajemy za dokładnie 14:00, ok? Żeby było jednoznacznie:)

   Usuń
 2. Liczę, rachuję, w fusy zaglądam nawet! Dodaję citut do pływania, bo w tym tłumie może być gorsiej niż w samotnym pluskaniu się w ołpenłoterze, rower i bieganie na poziomach wskazanych wyżej. Deczko odejmuję za adrenalinę i ducha rywalizacji... Trochę czasu dorzucam do zmian... Nijak mi nie wychodzi inaczej, że...

  ... do pierwszej kobiety stracisz 8 minut i 50 sekund. Nawiasem mówiąc, fajnie by było, by tą najszybszą kobietą Bo była!

  Trzymam kciuki!

  PS. No i wylecz to otarcie podpiankowe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo postanowiła dać mi fory i w Mrągowie nie startuje (nie powiem, kamień spadł mi z serca..);) 8:50? Kurde, ale Wy we mnie wierzycie. Helou, czy nikt nie wytypuje np. 25 albo 30 minut?:P

   Usuń
  2. Zaczęłam od 20 minut, potem było 12... Stanęło na 08:50!
   Poniesie Cię fantazja ułańska, tak czuję!

   A ja bym chciała... dogonić Kenijczyków! :D

   Usuń
 3. Nie tremuj się, nie kryguj, tylko atakuj 2h:30min ;)

  ale do Najszybszej Pani stracisz 12min30 sec. Tako obstawiam ja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obiecałam, że wezmę udział i z wielką chęcią biorę :) Trzymam kciuki! A czas typuję 13 minut i 32 sekundy :D - konsultacji było wiele, kalkulatory, wyciąganie potęg, kilkakrotne pierwiastkowanie, rysowanie wykresów i liczenie pochodnych...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że niektórzy używają wszelakich sztuczek! Fusy, analiza matematyczna, siły wyższe, pięknie! Zobaczymy, zobaczymy jak to będzie...

   Usuń
 5. 11 min 13 sek straty.
  Wygra Szczerbińska albo Ziętek.


  Chcę książkę więc weź zepnij dupę!

  OdpowiedzUsuń
 6. O kurde, ja się nie znam na czasach w tri, ale obstawiam, że Krasus będzie 57 minut po pierwszej lady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No! Nareszcie ktoś się wyłamał z tego tłumu optymistów;)

   Usuń
 7. Byś lepiej zdradził w ile celujesz :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No zdradziłem, pobić Twój Malbork;)

   Usuń
 8. będziesz 14m50s za najlepszą!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy w Mrągowie dozwolony jest drafting?

  OdpowiedzUsuń
 10. 21m40s ;D
  pzdr Ola D.

  OdpowiedzUsuń
 11. 25 minut.
  Ale to czas najszybszej kobiety też mamy typować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Typujemy moją stratę do najlepszej kobiety. A w jaki sposób to oszacujesz to już Twój sekret;)

   Usuń
 12. Twoja strata to 15 min 20 s.

  powodzenia
  Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 13. Co te kobiet Tobie zrobiły, że tak je ganiasz :p
  A co mi tam - walnę 5 minut :D !!! Wierzę w Ciebie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie, takiej wiary we mnie to się nie spodziewałem.. Pąsowieję!!

   Usuń
 14. Powodzenia :)

  hmm, 18minut13sekund

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 11 minut. Rzekłam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Malbork to dość płaska i szybka trasa, rower w Mrągowie natomiast dość pagórkowaty, a i prognoza pogody niestety niezbyt optymistyczna - oby nie wiało zbytnio! - stawiam 22min straty do wygranej.

  Dla mnie Mrągowo to debiut na połówce.

  Powodzenia!! :)
  pm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Połówka, fiufiu.. ja jeszcze mam miesiąc na przygotowania;)

   Usuń