BIEC DALEJ I WYŻEJ, czyli to i tamto o bieganiu, triathlonie, górach i samym sobie

środa, 31 lipca 2013

Stało się. Kości zostały rzucone, miarka się przebrała, a naważone nawarzone piwo należy wypić. Do Wielkiego Wyścigu zostało kilka dni. Właściwie to już niedługo będzie można zacząć odliczać godziny do chwili, gdy stanę na linii startu (przy czym „stanę” to nieco na wyrost, bo start odbywa się z wody) Lotto Poznań Triathlon 2013, by po raz pierwszy w życiu zmierzyć się z dystansem half-ironman (1900m pływania, 90 km rowerem i 21,1 km biegu). Obym tylko nie zapultał się w piance, nie zechciał zdejmować skarpet przed biegiem i pił dość dużo, by się nie odwodnić, ale nie za dużo, by nie musieć eksperymentować z załatwianiem potrzeb fizjologicznych w trakcie jazdy rowerem, a będzie dobrze.

Ale to przecież nie będzie zwykły triathlon, bo to Wielki Wyścig! Decydujące starcie pomiędzy dwojgiem blogerów i biegaczy, którzy wymyślili sobie, że zostaną triathlonistami. Po jednej stronie Królowa Podkarpacia, Kleopatra Rzeszowszczyzny i mitologiczne połączenie Afrodyty z Ateną. To Ona stanowi odpowiedź na odwieczne pytanie: co było pierwsze, jajko czy kura? Amerykańscy naukowcy w końcu znaleźli odpowiedź: Bo. Jest alfą i omegą, a czasem... nawet gammą.

A z drugiej strony ja. Prędzej niż gammą jestem gappą, jak np. w ostatnią sobotę, kiedy to nie trafiłem na metę Biegu Powstania Warszawskiego. Ale w Poznaniu mam nadzieję, że meta będzie bardziej jednoznaczna;) Bez wątpienia w szybkim dotarciu do niej pomoże mi zamocowany na zuzkowej kierownicy obiekt drwin zazdrośników, czyli Pimpuś (niezorientowanych odsyłam tu: kliku-kliku), w biegu to już chyba jakoś sobie poradzę. Brata bliźnika Pimpusia wysłałem Bo, byśmy mieli równe szanse, ale na razie utknął gdzieś w odmętach magazynów Poczty Polskiej, mam nadzieję, że dotrze na czas...


Jejku! Rety! Co to będzie?
I Boshka i ja mamy swoje silne strony (o słabych lepiej nie pisać, bo i po co?). Za Bo przemawia doświadczenie (nazbierała tych pudeł już w tym roku…) i tempo pływania, za mną niezły rower i dobre bieganie. Liczę, że zrobię w Poznaniu półmaratońską życiówkę (aktualnie 1:39:19 z ubiegłej wiosny), ale jeśli warunki pogodowe będą takie jak w ostatni poniedziałek w Warszawie, to może być różnie. Oprócz nas na starcie stanie ponad 700 osób, niewykluczone więc, że w ogóle przez całe zawody się nawet nie zobaczymy i od kibiców będę dowiadywał się jak bardzo muszę cisnąć by ją dogonić. Bo że po wyjściu z wody będę gonić to bardziej niż pewne.

Specjalnie dla Was na fesjbukowym profilu blogaska będzie prowadzona na żywo przez NKŚ relacja:) Nie spodziewajcie się wpisów co minutę z aktualnymi czasami, ale podstawowe informacje o wyjściu z wody, tempie roweru czy biegu na pewno będą:) No i szybko dowiecie się jak dotrzemy na metę! Kto nie może stawić się w okolicy Malty w niedzielę przed południem, obowiązkowo śledzi WW na FB:)

Kąkórs nad kąkórsami
A właściwie to nawet trzy! Jak Wielki Wyścig, to wiadomo, że przekupstwo, nagrody, konkursy i loterie. Z okazji finału przygotowaliśmy dla Was aż CZTERY (jupiiii!) nagrody. Tzn, nie my przygotowaliśmy, tylko firma Huub Polska ufundowała (ukłony, oklaski, fanfary!). Do wzięcia są cztery pary okularków pływackich Huuba, kurde sam bym takie chciał! Dwie pary oksów do pływania na basenie i dwie do pływania w wodach otwartych (choć oczywiście to nie jest tak, że w tych drugich nie wpuszczą Was na basen;)).


Co należy zrobić, by wygrać takie czaderskie okularki?
 • A na przykład nic. No, prawie nic. Pierwszą parę oksów basenowych wylosujemy (za pomocą strony Losowe.pl) spośród WSZYSTKICH OSÓB, które zamieszczą jakikolwiek komentarz (przy czym komć z typem kąkórsowy jest już komciem jakimkolwiek;)) pod tym wpisem na blogu (lub oczywiście pod odpowiednim wpisem na blogu Bo). Możecie dawać i 50 komci, ale w losowaniu weźmiecie udział i tak tylko raz. Bardzo prosimy, by Wasze podpisy były unikalne, podpisujcie się nickami, imionami i nazwiskami itd., by można było Was zidentyfikować.
 • Oksy drugie basenowe dostanie osoba, która zaproponuje/wymyśli najfajniejszą rymowankę/wiersz biały/okrzyk/hasło zagrzewające nas (jedno lub dwoje do walki). Ma być krótkie (dwa wersy) i chwytliwe:) Na przykład: „Nie daj się Bo, nie daj, Krasusowi kosę na biegu sprzedaj!” albo „Coca-cola cola Pepsi, Bo i Krasus są najlepsi!” – takietam nic skomplikowanego:) Borman, Twoje punkowe szaleństwo przy konkursie u Mańka mnie urzekło, liczę na Ciebie i teraz!
Oksy Huuba, najlepszy sposób,

by na basenie wyglądać pro!
 • Oksy ołpenłoterowe nr 1 powędrują zaś do osoby, która najlepiej wytypuje (a nie mówiliśmy, że warto mieć deal z jakąś ogarniętą Cyganką?) wynik naszego całego ajronmena! Wszak pół i pół to cały, więc razem z Bo zostaniemy całym ajronmenem, ha!:) Tu oczywiście podajemy wynik w formacie GG:MM:SS, czyli np. 9:59:44 (hahaha, dobre, co?).
 • Oksy nr 2 do pływania w wodach otwartych otrzyma ktoś, kto najtrafniej wytypuje różnicę w naszych wynikach podczas 1/2 IM w Poznaniu, czyli wynik Wielkiego Wyścigu, najważniejszego pojedynku tego roku. Trzeba napisać: Bo wygra o 10 min. 20 sekund. Albo (a nawet lepiej!) Krasus dokopie Bo o 20 min. i 44 sek. Ważne, by typ był jednoznaczny. 1:12 to nie wiadomo, czy oznacza 1h:12min, czy 1min:12sek. Więc lepiej podać 1:12:00 lub 0:1:12. No i trzeba wskazać kto wygra;)
Oksy ołpenłoterowe, dodają +8 do pływackiej stylówy
i odejmują 6 sekund na każde 100 m dystansu!

W sprzyjających okolicznościach przyrody marzyłoby mi się 5:10, a może i lepiej, ale jakie okoliczności będą, to diabli wiedzą, bo pogoda ma być iście tropikalna, więc 5:20-5:25 jest możliwe. Wynik słabszy niż 5:30 uznam za porażkę bez względu na warunki. Bo zapewne napiszę coś o sobie na blogasku, ale weźcie na to poprawkę. Każdy miał chyba w podstawówce i szkole średniej koleżanki, które przed sprawdzianem mówiły, że nic nie umieją, a potem były piątki od góry do dołu!

Jedna osoba może wziąć udział we wszystkich konkurencjach naszego wielkowyścigowego kąkórsu, ale dla ułatwienia prosimy, by odpowiedzi zamieszczane były w oddzielnych komentarzach. Czyli np. Jan Kowalski dodaje trzy komcie, w każdym podając odpowiedź na inną konkurencję, a dodatkowo weźmie udział w losowaniu czwartych oksów, których rozmiar i kolor zwycięzcy będą mogli sobie sami wybrać:) Aha, jedna osoba może wygrać tylko jedne okularki, więc gdyby jakiś super-wróżbita wygrał dwie konkurencje i jeszcze ułożył najfajniejszy wierszyk ever, to i tak dostanie tylko jedne oksy, a drugie przekażemy kolejnej osobie. W losowaniu udział wezmą wszyscy poza zwycięzcami trzech pozostałych konkurencji.

Zgłaszać swoje typy, propozycje i rozwiązania można do 4 sierpnia br. (niedziela) do 9:30, w przypadku dwóch takich samych typów obowiązuje sprawdzona zasada kto pierwszy ten lepszy. Potem już tylko modlitwy o deszcz, trzymanie kciuków i bicie braw bohaterom Wielkiego Wyścigu i ich rywalom.

Spotkanie dla kibiców Wielkiego Wyścigu
I jeszcze najważniejsze. To chyba najwspanialsza nagroda. Któż nie chciałby spotkać Bo osobiście lub uścisnąć dłoń Krasusa? Osoby, które będą w okolicy Poznania w najbliższy weekend zapraszamy na mini-piknik dla znajomych i nieznajomych kibiców WW:) Wpadajcie tłumnie, każdy będzie mile widziany. Spotkajmy się nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, pod koniec ul. Wileńskiej przy Malcie o godzinie 17:30. Będziemy tam do około 18:45, bo potem mamy odprawę. Jest tam kilka drzew, będzie się gdzie schować w cieniu, a przy Termach Maltańskich jest parking, gdzie można zaparkować furę. No to co, kto wpada na mały wielkiowyścigowy spocik?:)

Mapka, byście się nie tłumaczyli, że nie wiedzieliście, gdzie się spotykamy;)

61 komentarzy :

 1. to jest wpis ten jakikolwiek /Piotrek Rutkowski/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No napisałbyś chociaż "skop jej tyłek Misiu-Pysiu!" albo coś! ;)

   Usuń
  2. nad hasłem jeszcze myślę

   Usuń
 2. łącznie będziecie się męczyć 10h 45min 11s /Piotrek Rutkowski/

  OdpowiedzUsuń
 3. Misio Marcinek wygra o 22 min 14 s /Piotrek Rutkowski/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bożena przegra o 00:23:26

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawaj Krakus, mocno dawaj!
  Bo cię goni, nie przestawaj!

  Łącznie 10:12:34

  Bo: wygra o 10min i 10sekund ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpis nie spełnia regulaminu (prośba o wpisywanie odpowiedzi w oddzielnych komciach, a przede wszystkim: jak to wygra Bo?!?!).

   Usuń
  2. Ojtam, można wpisywać razem :) Ogarniemy przecież. A poza tym to jest bardzo dobry "typ" ;)

   Usuń
  3. Pewnie, że ogarniemy, ale owa dobrość typu mi się nie spodobała;)

   Usuń
 6. Obiecuję, że zacznę pływać, jeśli mnie to Losowe.pl wylosuje. Takiego znaku nie wolno ignorować! ;)) Ola D.

  OdpowiedzUsuń
 7. -łącznie będziecie się męczyć 11h 15min 26s
  -Bo przegra o 00:35:16
  /Zwierzu/

  OdpowiedzUsuń
 8. Łączny czas: 10:45:34
  Bo przegra o 00:08:45

  /Radek

  OdpowiedzUsuń
 9. Ko ko ko ko Wyścig spoko
  Krasus wygra dość wysoko!

  /Radek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygra Krasus o 5 minut 10 sekund
  Razem wynik będzie 10:48

  Czy to słońce, czy to deszcz
  Poznań dziś Krasusa jest !

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak wygram to w końcu nie będę musiała pływać w okularkach mojej córki w kształcie serduszek i na dodatek kur... różowych :)) p.s. jedyne jakie do tej pory przypasowały./Magda kruszyna82@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziś jestem wybitnie na bakier z matematyką i innymi cyferkami :(
  W każdym razie chciałem napisać:
  Łączny czas 10:51:16
  Krasus wygra o 21:16
  Wierszyk dorzucę jak wymyślę i ofc będę nad Maltą w sobotę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Krasus wygra o 0:18:21
  karol218@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Łączny czas ironowy - 11:05:12
  karol218@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Riki tiki, tala tala
  Krasusa dzisiaj nieźle zapindala :)
  karol218@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Kipi woda aż na Malcie:
  "Krasus wygra już na starcie!"
  (Monika Tynenska)

  OdpowiedzUsuń
 17. Łączny czas 10h:32m:12s (Monika Tynenska)

  OdpowiedzUsuń
 18. Krasus wygra o zdecydowane 12 minut i 17 sekund.

  OdpowiedzUsuń
 19. Będzie miło, będzie ładnie,
  Kiedy Krasus na metę przed Bo wpadnie!
  (Mateusz Babka)

  OdpowiedzUsuń
 20. Łączny czas to 11h:08m:18s
  (Mateusz Babka)

  OdpowiedzUsuń
 21. Krasus wygra o 31 minut 07 sekund.

  OdpowiedzUsuń
 22. Czas łączny 11:12:30 :)
  "Będą jaja niesłychane – nie jeden powie „Kuźwa, co jest grane? ” Bo oni już się umówili tylko na blogach nic nie zdradzili. Krasus i Bo po wspólnej męce przekroczą metę łapiąc się za ręce. Zrobią w Pimpusia moi mili, wszystkich co na walkę stulecia liczyli". Ha!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakaś teoria spiskowa..! Nie wiem co moja małżonka na to, bym biegał z innymi za ręce, ale wolę nie sprawdzać!;)

   Usuń
 23. Woda, rower, but biegowy!
  Krasus to jest Zuch Morowy!

  Monter

  OdpowiedzUsuń
 24. łączny czas 10:38:50 :)
  Ola D.

  OdpowiedzUsuń
 25. Krasus będzie szybszy o 00:29:55 :D
  Ola D.

  OdpowiedzUsuń
 26. Z nutka wieloznacznosci:
  "Biegnie Krasus, grymas srogi
  Bo juz wie, ze nie dogoni"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieloznaczności to tu nie brakuje, ale podobie mi się:D

   Usuń
 27. 1. Szybszy będzie Krasus o 19 min 48 sek

  OdpowiedzUsuń
 28. 2. Wspólny Ajronmen Bo i Krasusa to 10:49:15

  OdpowiedzUsuń
 29. 3. poezja :D w pole _________ wstawić: Bo / Krasus :D

  Bo Krasusowi od początku ucieka,
  lecz Kuba na Zuzkę cierpliwie czeka
  Wielki Wyścig w najlepsze trwa
  Kto wygra? ________, hip hip, hurra!

  OdpowiedzUsuń
 30. Jakkolwiek sie wpisuje - Gravel, wiadomo kto :)

  OdpowiedzUsuń
 31. 1)to jest komentarz.

  2) kibicować obojgu, w dwóch linijkach? Ciężko, ale spróbujmy...
  "kibicować, komu, komu?
  czadu dawać, lub do domu!"

  Kiepski jestem z rymowanek...

  3) Czas łączny 11h 03min 13sec

  4) Krasus>Bo o 28min42sec


  OdpowiedzUsuń
 32. jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś ważył piwo, a zwłaszcza żeby je NAWAŻYŁ- co innego z warzeniem.. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jasna d..... Wstyd, wstyd!! Kali natychmiast poprawiać i Kali dziękować za czujność!

   Usuń
  2. orto nazi zawsze na posterunku! ;)

   Usuń
 33. "wjerszyk", który mnie zawsze napędza:
  "Dajesz, dajesz....... NAPIERDALAAAASZ!!!!"

  OdpowiedzUsuń
 34. Obiecuję, że to pierwszy i ostatni raz:

  3.Poezja

  Wielki wyścig

  Wyścig rozpoczął armatni strzał
  By każdy z tysiąca Ajronem się stał
  Lecz nam nie o tysiąc, my swoich mamy
  Bo. i Krasusa – za nich trzymamy!
  Pływa jak ryba ta nasza Bo.
  Ale i Krasus idzie na sto
  Gdy Boska Bo. z wody wyskakuje
  To Krasus na bajku już pedałuje
  Kręci miarowo, kadencja spora
  Ale dla Bo. to nie-przeszkoda
  Będzie wyprzedzać, światłami mruga
  Treningów ciężkich jest to zasługa
  Nawrót w Kostrzynie, połowa drogi
  Przez Swarzędz powrót, upał już srogi
  Krasus nie zwalnia, naciska, mocny
  lecz Bo. i Cuba - duet wszechmocny!
  Wpada na Maltę, Cuba zostaje
  Krasus tuż za nią, nielichy grajek
  Bo. buty zmienia, dwa łyki wody
  Półmaraton przed nią, zaczną się schody
  Krasus naciera, sapie i grozi:
  "Zaraz ci wyrwę obie nogi!"
  Minuty biegną, tętno szaleje
  Okrążeń cztery, ależ się dzieje!
  Bo. nie zwalnia, tłum wiwatuje
  Wszak Wielki Wyścig się dokonuje
  Sto kilometrów, jeszcze im mało
  Oby sił w mięśniach im nie ustało
  Ból przeogromny, że w nogach pali
  Sami go z Bo. sobie utkali
  Już widać metę, Krasus się zbliża
  Ależ on biegnie, cóż to za chwila!
  Bo. już niemalże mety dopada
  Ale i Krasus - mocna obsada!
  Płuca wypluwa, kona zarazem
  Już są na kresce, wpadają razem
  Po stu kilometrach, potrzebny fotofinisz
  Bo gołym okiem nic nie rozkminisz
  Centymetr lub mniej, takaż różnica
  Na tym dystansie toż to drobnica
  Któż pierwszy był, daremne pytanie
  Chwała dla Niej, dla Niego wieczne uznanie

  OdpowiedzUsuń
 35. Rymowanka: Krasus, Pimpuś oraz Zuza - cała trójca mknie jak burza!

  OdpowiedzUsuń
 36. 1. Bo będzie przed Krasusem o 7 minut 10 sekund :)

  OdpowiedzUsuń
 37. 2. czas łączny Bo i Krasusa: 11h:03m:25s

  OdpowiedzUsuń
 38. 3. "Krasus Krasus leć jak strzała
  Twoich brać kibiców cała
  dopinguje Cię i wspiera
  abyś wygrał właśnie teraz!"
  :D

  OdpowiedzUsuń